• KARATE

•

PANI DANUTA FYDA- GRANEK MISTRZYNI ŚWIATA W OYAMA KARATE (4 DAN, CZARNY PAS) ROZPOCZYNA ZAJĘCIA OD WRZEŚNIA. CHĘTNYCH DO CZŁONKOWSTWA W KLUBIE KARATE "GOLIAT" JEST CORAZ WIĘCEJ, CO BARDZO CIESZY NAS WSZYSTKICH, GDYŻ SPORT TO JEDEN Z NASZYCH ZADAŃ GŁÓWNYCH JAKO PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE. NA POCZĄTEK PAŹDZIERNIKA CHĘTNYCH DO UCZESTNICTWA W TYCH ZAJĘCIACH JEST JUŻ OKOŁO 70. ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ Z FAKTU, IŻ POSTAWA TAKIEGO SPORTOWCA JAK PANI DANUSIA, TO WZÓR DO NAŚLADOWANIA I WIELKI AUTORYTETyesyesyes. HARMONOGRAM ZAJĘĆ PODANY JEST W TABELI OGÓLNEJ  W ZAKŁADCE ZAJĘCIA DODATKOWE.

PRZYPOMINAMY, ŻE DZIECI NA TRENING UBIERAMY WYGODNIE (TZN. GETRY/ SPODNIE DRESOWE, WYGODNE BLUZECZKI). DZIECI ĆWICZĄ BOSO.

• TRZECIA TYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW- OYAMA KARATE

ORGANIZATOR:

PRZEDSZKOLE NR 8 "ZIELONY OGRÓD" Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TYCHACH

ŚLĄSKI KLUB KARATE "GOLIAT"

ORAZ MISTRZYNI ŚWIATA W OYAMA KARATE- DANUTA FYDA- GRANEK JAKO SĘDZIA GŁÓWNY ZAWODÓW

MIEJSCE:

PRZEDSZKOLE NR 8 "ZIELONY OGRÓD" Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TYCHACH, UL. WOJSKA POLSKIEGO 2.

TERMIN:

22.02.2022 GODZ. 10.00-11.30

ILOŚĆ ZAPROSZONYCH DRUŻYN- 6.

WARUNKI:

- w imprezie biorą udział te drużyny, które przyślą w terminie do 15 lutego 2018 kartę zgłoszenia;

- w imprezie nie biorą udziału kibice;

- dyrektor placówki jest odpowiedzialny za zebranie zgody rodziców na uczestnictwo w olimpiadzie;

- organizatorzy zapewniają: opiekę medyczną, napoje, poczęstunek;

- drużyny zgłaszają się na miejsce olimpiady ze swoimi opiekunami;

- w trakcie imprezy opiekę nad drużynami sprawują ich opiekunowie.

KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE:

1. Slalom - zawodnik biegiem omija słupki ustawione w odległości ok. 1,5 m slalomem, na koniec robi 10 kopnięć w tarczę. (tarczę trzyma pomocnik tak, by jej środek był na wysokości brzucha ćwiczącego). Biegiem wraca na linię startu i ten sam dystans pokonuje na podkładkach filcowych (ślizganie się). Na koniec robi 10 kopnięć w tarczę.(tarczę trzyma pomocnik na tej samej wysokości co poprzednio). Zawodnik zostaje na drugiej stronie, a podkładki filcowe na linię startu przynosi wyznaczony pomocnik z innej drużyny.
        2. Bieg z balonikiem - bieg z balonem do słupka, ominięcie go i bieg  z powrotem na czas. Zawodnik nie może złapać balonu, musi go odbijać ciągle tak, aby nie spadł na ziemię
        3. Bieg w kapciach babci (za dużych ;)) - do słupka, który zawodnik musi ominąć i z powrotem. Jeśli zawodnik zgubi kapcie, zakłada je na nogi i kontynuuje bieg.

KONKURENCJE SIŁOWE:

1. Odpoczynek samuraja – Zawodnicy trzymają ręce za głową, nogi wyprostowane nisko nad ziemią. Dyskwalifikacja następuje gdy zawodnik: zegnie nogi (lekkie ugięcie nóg jest naturalne i nie jest błędem), uniesie nogi ponad normę (normę stanowi wysokość ustanowiona przez większość zawodników), piętami dotknie ziemi. Wygra osoba, która wytrzyma w tej pozycji najdłużej.
        2. Stanie na seiken – Zawodnicy muszą mieć ręce proste w łokciach, zaciśnięte pięści, kciuki muszą być dociśnięte, nie mogą kolanami dotykać ziemi, nie mogą unosić bioder w górę, ani opuszczać ich na dół - ciało musi być wyprostowane. Wygra osoba, która wytrzyma w tej pozycji najdłużej.
        3. Aniołki na wytrzymałość - zawodnicy muszą wykonać pełen przysiad, wyrzucić nogi w tył do wyprostu, wrócić do przysiadu i podskoczyć z podniesionymi nad głowę rękami. Wygra osoba, która w prawidłowy sposób będzie wykonywać aniołki najdłużej.

Ostateczne decyzje dotyczące werdyktu podejmuje Sędzia Główny.

PRZEBIEG ZAWODÓW:

1. Zaczynamy od konkurencji sprawnościowych w kolejności wymienionej powyżej. Kolejność przedszkoli zostanie ustalona wcześniej. Zawodnicy wykonują ćwiczenia parami. Za każdy wygrany pojedynek drużyna zdobywa punkt.

2. Do konkurencji siłowych z każdej drużyny wybierana jest 1 osoba. Do każdego zadania inna. Zawodnicy z wszystkich drużyn wykonują zadania siłowe jednocześnie. Wygrywa osoba, która wytrzyma w danej pozycji najdłużej, lub wykona najwięcej powtórzeń danego zadania. Drużyna, której zawodnik ćwiczył dostaje odpowiednio:

1 miejsce - 6 pkt

2 miejsce - 5 pkt

3 miejsce - 4 pkt

4 miejsce - 3 pkt

5 miejsce - 2 pkt

6 miejsce - 1 pkt

3. Suma pkt daje zwycięstwo. W przypadku takiej samej liczby punktów odbędzie się dogrywka pomiędzy tymi osobami. Polegać będzie na biegu w miejscu z wysokim unoszeniem kolan do góry i równoczesnym klaśnięciem w dłonie pod uniesionym kolanem przez 15 sekund. Wygrywa ten, kto zrobi więcej powtórzeń.

NAGRODY:

Każdy uczestnik otrzyma medal i dyplom oraz symboliczną nagrodę.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z dyrektorem Przedszkola nr 8 "Zielony Ogród" z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach- Janiną Halama- tel. 32 227 38 92 lub 513 032 875.

ZAPRASZAMY!

Organizatorzy:

dyrektor Przedszkola nr 8 "Zielony Ogród"

z Oddziałami Integracyjnymi - Janina Halama

Mistrz Świata Oyama Karate- 4 DAN Danuta Fyda- Granek