• RODZAJE POMOCY PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ

• Pomoc psychologiczno- pedagogiczną w Przedszkolu nr 8 "Zielony Ogród" z Oddziałami Integracyjnymi szczegółowo określa opracowana procedura pomocy psychologiczno- pedagogicznej, dostępna w przedszkolu oraz zamieszczona w zakładce obok- Dokumentacja PPP. Procedura określa pomoc dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, dzieci z opinią o pomocy psychologiczno- pedagogicznej oraz dzieci ze szczególnymi uzdolnieniami.

Każde dziecko wymagające pomocy psychologiczno- pedagogicznej ma własną teczkę z dokumentacją przebiegu pracy; należy do niej m.in. IPET- czyli Indywidualny Program Edukacyjno- Terapeutyczny lub  Plan Indywidulanej Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej, Wilospecjalistyczna ocena funkcjonowania dziecka w przedszkolu. Wg tych dokumentów ustalany jest ścisły grafik zajęć z poszczególnymi dziećmi. Zajęcia takie jak gimnastyka koerkcyjno- kompensacyjna z elementami SI, terapia SI, Terapia ręki, zajęcia logopedyczne, rewalidacja, gimnastyka rehabilitacyjna prowadzone sa indywidualnie, zaś rytmika, zabawy logopedyczne, makaton, gimnastyka profilaktyczna, dogoterapia, terapia metodą Snoezelen, zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia emocjonalno- społeczne prowadzone sa w małych grupach.

Harmonogram zajęć dla dzieci w ramach PPP, znajduje się w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE W PRZEDSZKOLU.

Zapraszamy zainteresowanych rodziców do zapoznawania się na bieżąco z dokumentacją pracy z dziećmi oraz ich postępami.