• SPOTKANIE W BIBLIOTECE Z HIMALAISTAMI:)

09.02.2020

5 lutego Maki miały przyjemność wysłuchać książeczki o Yeti. Następnie uczestniczyły w spotkaniu z himalaistami – Państwem Renatą i Arturem Małkami, którzy w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób opowiedzieli o swojej wysokogórskiej pasji. Uczestnicy mieli możliwość przymierzenia specjalistycznego stroju oraz sprzętu, używanego podczas wypraw. Dzieci zainspirowane opowiadaniem Gości  wykonały piękne prace plastyczne.

• KIERMASZ OSIEDLOWY

29.12.2019

We współpracy z Fundacją FRES i SP nr3 uczestniczyliśmy w lokalnej, świątecznej imprezie. Maki i Fiołki po raz ósmy doświadzczyły kontaktu ze sceną i widzami. Dzieci zaprezentowały (wzbogacony o nowe elementy) program artystyczny pt."W świątecznym nastroju".

• " Szlachetna paczka"

Szanowni Państwo.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, nasza Placówka pragnie włączyć się w akcję pomocy osobom potrzebującym, organizując w Przedszkolu tzw." Szlachetną Paczkę".

Tym razem pomocą objęliśmy jedną z naszych rodzin, będącą w bardzo trudnej sytuacji materialnej, rodzinnej

i społecznej(uważamy, że najpierw trzeba pomóc osobom z najbliższego otoczenia).

Prosimy zatem o dołączenie się do naszej akcji, poprzez zbiórkę:

- artykułów spożywczych o dłuższym terminie ważności,

- środków czystości,

- słodyczy.

Rodzina ta potrzebuje również dwóch szaf ( w tym jednej z półkami) i komodę.

• WARSZTATY DLA HOSPICJUM ŚW. KALIKSTA

22.11.2019

Szanowni Państwo. Jak co roku, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnych warsztatach, które wspomogą Hospicjum św. Kaliksta w Tychach. W dniu 09.12.2019r o godz. 16:30, w górnym holu naszego Przedszkola, chętni rodzice wraz ze swoimi dziećmi wykonają śliczne, niepowtarzalne bałwanki. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu, prosimy o wpisanie się na listę i przyniesienie na zajęcia następujących materiałów:

- para bawełnianych, białych skarpet, min. kilogram ryżu, małe, kolorowe guziki, kolorowe szpilki, biała nić, kolorowa tasiemka, małe ozdoby(np. cekiny, gwiazdki itp).

• FINAŁ KAMPANII 19 DNI BEZ PRZEMOCY :)

21.11.2019

Prezentacja artystyczna pod hasłem "NIE ODRZUCAJ, PODAJ RĘKĘ" w obecności gości - rodziców i dziadków. Z przyjemnością gościliśmy również panią Agnieszkę Kijas, która w ubiegłym roku koordynowała (z powodzeniem) tę Kampanię na terenie Tychów, natomiast w roku bieżącym mocno nas wspierała. Po prezentacji artystycznej w finałowym spotkaniu obecna była również psycholog Dolores Anna Żakiewicz, która poprowadziła (cieszące się dużym zainteresowaniem) warsztaty dla rodziców pod tytułem "Wejdź w buty swojego dziecka".

• ZEBRANIA RODZICÓW

Szanowni Rodzice.

W najbliższym tygodniu odbędą się zebrania rodziców w poszczególnych grupach. Harmonogram spotkań z wychowawcami przedstawia się następująco:

- 26.11.2019r. (wtorek) grupa BRATKI godz. 16:00

- 27.11.2019r. (środa)  grupa KONWALIE godz.16:00

- 27.11.2019r. (środa)  grupa MAKI godz.16:00

- 27.11.2019r. (środa)  grupa FIOŁKI godz.16:30

- 28.11.2019r. (czwartek) grupa  MALWY godz.16:00

- 28.11.2019r. (czwartek) grupa NIEZAPOMINAJKI godz.16:00

- 28.11.2019r. (czwartek) grupa STOKROTKI godz.16:00

• RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „Mój przyjaciel miś”. :)

19.11.2019

Serdecznie zapraszamy dzieci z naszego przedszkola do udziału wraz z rodzinami w konkursie „Mój przyjaciel miś”.Konkurs jest organizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Do 25 listopada br.można oddawać rodzinne prace przedstawiające Waszego Misia. Forma: płaska lub przestrzenna, czyli może to być zarówno praca plastyczna wykonana na papierze dowolnego formatu i dowolną techniką, jak również figurka uszyta, ulepiona itp. Wierzymy, że - zaskoczycie nas swoją pomysłowością. :)

• GRUPA FIOŁKI I MAKI

11.11.2019

W ramach światowej Kampanii Społecznej 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY, realizujemy zaplanowane działania. Pobudzamy różnorodną aktywność dzieci, począwszy od umysłowej po ekspresję plastyczną i artystyczną. Uwrażliwiamy dzieci na potrzeby innych, rozwijamy wrażliwość uczuciową, wprowadzamy w świat wartości uniwersalnych. (wiele folderów zdjęć - rozpoczęcie od - "Emocje i uczucia-Tak!;Nie!"  "Dobro i piękno-serce").

W związku z powyższym, prosimy o codzienną obecność dzieci, zwłaszcza we wtorek tj.12.11.19. co najmniej do godziny 16.30 (ze względu na współpracę w tym dniu z młodzieżą z ZS NR 6). Do uczniów i ich planu lekcji musimy się dostosowac, dlatego prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Miło nam będzie jeśli dzieci będą ubrane w tonacji pomarańczowej lub biało-pomarańczowej (również następnego dnia, w środę -  aktywność ze studentami). Symbolem projektu jest pomarańczowa wstążka.

Zwieńczeniem wszystkich działań będzie program artystyczny, który dzieci przedstawią swoim rówieśnikom, rodzicom, oraz w środowisku lokalnym np.DDPS WRZOS.