• DOGOTERAPIA

• Celem „Dogoterapii z Figą Podaj Łapę” jest prowadzenie zajęć edukacyjnych, rehabilitacyjnych, terapeutycznych z edukacyjnych  z udziałem wyszkolonego psa – dogoterapeuty dla grupy dzieci.

Zajęcia oparte są o autorski program. Poprzez zabawę, spotkania z psem wspomagamy aktywność ruchową, uczymy, terapeutyzujemy i wychowujemy. Zajęcia skierowane są do przedszkoli, szkół, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy oraz do indywidualnych odbiorców.

Zajęcia mogą mieć formę jednorazowego spotkania, bądź spotkań cyklicznych w grupie lub indywidualnie.

Program profilaktyczny “Dogoterapia z Figą Podaj Łapę” ma na celu przybliżyć psie zwyczaje, zachowanie oraz:

jak bezpiecznie kontaktować się z psem,

·        jak bezkonfliktowo bawić się z psem,

·        jak reagować na obce psy,

·        jak rozumieć psie zachowanie,

·        jakie potrzeby mają nasi czworonożni przyjaciele,

·        jak pomagać w domowych obowiązkach dotyczących psów,

·         a także kultury i higieny na spacerach z psem.

·        cykliczne zajęcia edukacyjne z udziałem wyszkolonego psa dogoterapeuty dla grupy

Zapraszamy również na zajęcia edukacyjne wspomagane metodą dogoterapii. Podczas zajęć dzieci chętnie opowiadają psu historyjki, śpiewają piosenki, wskazują odpowiednie obrazki. Nie ma znaczenia rodzaj prowadzonych zajęć, ponieważ to pies stanowi motywację do nauki. Obecność psa wspiera naukę.

Podczas zajęć dzieci uczone są również właściwego, grzecznego zachowania:

·       nie krzyczymy, żeby psu i innym było miło,

·       nie biegamy, aby piesek nam nie uciekł,

·       siedzimy na swoim miejscu, gdy chcemy by piesek siedział z nami.

Podczas zajęć dzieci chętnie przestrzegają zasad bo chcą by pies został jak najdłużej. W konsekwencji dzieci zmotywowane są do prawidłowego zachowania.