Grupa Wiewiórki
Bombki zostały przekazane podopiecznym Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach i Hospicjum Cordis w Katowicach. Za udział w akcji charytatywnej dziękujemy dzieciom i rodzicom.
Grupa Wiewiórki
Bombki zostały przekazane podopiecznym Hospicjum im. św. Kaliksta w Tychach i Hospicjum Cordis w Katowicach. Za udział w akcji charytatywnej dziękujemy dzieciom i rodzicom.
W piątek 16.12.22r. w naszej placówce odbyły się warsztaty rodzinne. Podczas zajęć dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykonały bombki dla podopiecznych Hospicjum Św. Kaliksta w Tychach i Hospicjum Cordis w Katowicach
Grupy Sówki i Wiewiórki
Podczas realizacji ogólnopolskiego programu "Święto Drzewa" odbył się konkurs "Czarodziejskie drzewo", który trwał do 30. listopada. Efekty pracy z dziećmi są znaczące - zainteresowanie, wiedza i umiejętności oraz wyjątkowa chęć do ekspresji przeżyć wynikających z bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Wysłaliśmy raport z naszych działań edukacyjnych i praktycznych z okresu wiosny i jesieni. Teraz pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość - rozstrzygnięcie konkursu - w marcu przyszłego roku!
Grupa PSZCZÓŁKI
21 listopada grupa Pszczółki obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.
Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF jest przeciwdziałanie dyskryminacji, poprzez podkreślanie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności.
Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i żadne dziecko nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości w tym względzie, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci.
Grupy Sówki, Wiewiórki
W pomarańczowej scenerii transparentów, haseł i plakatów odbyło się podsumowanie naszych działań w odniesieniu do Praw Dziecka. Dzieci dzieliły się wiedzą i umiejętnościami w zakresie społecznego funkcjonowania i rozwijania empatycznej postawy. Były zagadki i scenki dramowe, a na zakończenie wzajemne podziękowania za aktywne uczestnictwo w Kampanii 19 dni.
Grupy Sówki, Wiewiórki
Dzieci wyruszyły z transparentami po osiedlowych alejkach. Z dumą je niosły i podnosiły widząc zainteresowanie przechodniów, co było właśnie głównym celem happeningu. Choć pogoda nie dopisywała, to z zadowoleniem dzieci wyrażały uczestnictwo w kolejnej formie realizacji zadań w zakresie Kampanii 19 dni.
Grupa Wiewiórki
W ramach Kampanii 19 dni oraz miniprojektu "Międzypokoleniowe spotkania z muzyką" FRES Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej dzieci z grupy integracyjnej "Wiewiórki" podzieliły się z Seniorami Klub Seniora + w Tychach własnymi interpretacjami utworów muzycznych takich, jak "Cantio Polonica", "Trzy kurki", "Walc" w autorskich aranżacjach w duchu metody Carla Orffa, zaśpiewały też niektóre ze swoich ulubionych piosenek, promujących powszechnie uznane wartości. Działanie takie wpisuje się w strategię szeroko pojmowanego stymulowania i wspomagania wszechstronnego rozwoju najmłodszych - w tym dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dla których możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy przed życzliwą publicznością stanowiło autentyczną motywację do podejmowania kolejnych wysiłków, wzmocniło też ich samoocenę, a w niektórych przypadkach stworzyło przestrzeń dla zbudowania i ugruntowania pozytywnego wizerunku na tle grupy rówieśniczej. Nadto należy zauważyć, iż wszelkie działania integrujące społeczeństwo – szczególnie wszelkie aktywności podejmowane w wymiarze międzypokoleniowym – jawią się na tle obecnych przemian i niektórych tendencji społecznych jako nader pożądane. Korzyści dla seniorów należy upatrywać nie tylko w aspekcie ludycznym, ale też – co ważniejsze – psychologicznym i społecznym, bowiem spotkanie z najmłodszymi niesie ze sobą optymizm, pozwala poczuć się potrzebnym, ważnym i akceptowanym – niezależnie od metryki czy kondycji psychofizycznej (zgodnie z mottem naszej grupy: "Inny – nie znaczy gorszy [znaczy: wyjątkowy]"). Mamy nadzieję, że inicjatywa ta – stanowiąca kontynuację wcześniejszych działań o podobnym charakterze – na stałe wpisze się w kalendarz naszych wspólnych spotkań.
Grupa Wiewiórki
W ramach Kampanii 19 dni „Wiewiórki” wystąpiły na forum społeczności przedszkolnej (przy współudziale studentek pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) z programem artystycznym, propagującym postawy życzliwości i empatii. Zwieńczeniem występu było wykonanie piosenki pt. „Supełek” oraz utworu instrumentalnego „Walc” (na ręcznych dzwonkach chromatycznych).
Grupa Sówki
W naszym Przedszkolu odbyły się "Teatralne inspiracje". Na widownię (i scenę)zaproszono rówieśników i studentki. Sówki przedstawiły "Balladę o uprzejmym rycerzu", która w swej wymowie nawiązuje do empatii i pokojowego rozwiązywania konfliktów. Wszyscy doświadczyli piękna i wiele innych wrażeń, bo teatr angażuje dziecko całościowo: uruchamia ciało i mowę, rozwija wrażliwość i intelekt, ułatwia pokonywanie barier.
Grupa Sówki
Kulinarne spotkanie z młodzieżą z Technikum nr 5 z Zespołu Szkół nr 6 w Tychach "bo lepiej gotować i czasu nie marnować". Tego dnia królowały pomarańczowe warzywa: marchew i dynia. Było wesoło, gwarno i pracowicie, a po degustacji wszyscy mówili: - zupa dyniowa, to najlepsza z zup!
Grupa Wiewiórki
Kulinarne spotkanie z młodzieżą z Technikum nr 5 z Zespołu Szkół nr 6 w Tychach "bo lepiej piec i czasu nie marnować". Tego dnia królowały pomarańczowe warzywa: marchew i dynia. Było wesoło, gwarno i pracowicie, a po degustacji wszyscy mówili:
- ciasto marchewkowe wyśmienite!
Grupy Wiewiórki, Sówki
W ramach Kampanii 19 dni zorganizowano spotkanie z pisarką Wioletą Piróg na terenie Biblioteki Miejskiej dla dzieci. Autorka przybliżyła dzieciom zrozumienie trudnych tematów oraz przeczytała trzecią część z serii książek o smoku Płomyczku. Poruszająca treść opowiadania mówi o empatii smoka, uczuciach i jego relacji z innymi. Podczas rozmowy podsumowującej dzieci wyrażały swoje odczucia i wyjaśniały pojęcia np. empatia.
Grupa PSZCZÓŁKI
Pokaz Mody Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.
Celem akcji było kształtowanie postaw patriotycznych: dumy z bycia Polakiem oraz szacunku do barw i symboli narodowych.
Dziękujemy Rodzicom, którzy przygotowali stroje dla swoich pociech.
10 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości.
W pierwszej części spotkania odbyła się prezentacja multimedialna, podczas której dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych oraz wydarzeń historycznych naszej ojczyzny.
Kolejnym punktem uroczystości był Pokaz Mody Patriotycznej. Przedszkolaki ubrane w stroje w barwach narodowych pięknie zaprezentowały się na czerwonym wybiegu przy dźwiękach piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dokładnie o godz. 11:11 odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego – wszystkie 4 zwrotki!, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Jesień to ciekawa pora roku ze względu na kolorystykę i bogactwo darów. Jest to okazja do zabaw sensorycznych. Jeżyki, Wiewiórki bawiły się i uczyły wykorzystując do pracy kasztany, żołędzie, jarzębinę, liście, szyszki. Z materiału przyrodniczego zgromadzonego w kącikach przyrody przedszkolaki tworzyły drzewa sensoryczne, co sprzyja rozwijaniu u dzieci kreatywności podczas tworzenia. Tego typu zajęcia dają dzieciom wiele radości, gdyż jest to świetna zabawa, a co najważniejsze zachęca do twórczego myślenia. Dzieci stymulowały swoje zmysły i rozwijały umiejętności poznawcze. Efekty widoczne są na zdjęciach.
Grupa PSZCZÓŁKI
4 listopada przedszkolaki z grupy Pszczółki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney ’a.
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.
W tym dniu tematem przewodnim zajęć były ZAKODOWANE BAJKI – Znajdź drogę do …..
Grupa PSZCZÓŁKI i BIEDRONKI
20 października przedszkolaki z grupy Pszczółki i Biedronki uczestniczyły w lekcji multimedialnej „WIĘC CHODŹ, NARYSUJ MÓJ ŚWIAT – jak powstają filmy animowane, która odbyła się w Multikinie.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powstawały kiedyś, a jak dzisiaj tworzy się filmy animowane; zobaczyły, jak ożywić postać z bajki; odkryły na czym polega praca animatora.
Po lekcji dzieci obejrzały piękny film animowany pt. Urwis.
Drodzy Rodzice !!!
Pragniemy poinformować Panstwa o konferencji inspirującej pn. "Uczenie się przez działanie - jak wprowadzać zmiany", która będzie miała miejsce dnia 29 listopada 2022 r.
Poniżej link do Portalu oświatowego, z którego po naciśnięciu odnośnika "Zapisy na konferencję" lub "Zapisy na warsztaty", chętni do udziału będą bezpośrednio przekierowywani do formularza rejestracji.
Powered by aSc EduPage