• JESIENNE DRZEWA SENSORYCZNE

            12.11.2022

            Jesień to ciekawa pora roku ze względu na kolorystykę  i bogactwo darów. Jest to okazja do zabaw sensorycznych. Jeżyki, Wiewiórki bawiły się i uczyły wykorzystując do pracy kasztany, żołędzie, jarzębinę, liście, szyszki. Z materiału przyrodniczego zgromadzonego w kącikach przyrody przedszkolaki tworzyły drzewa sensoryczne, co sprzyja  rozwijaniu u dzieci kreatywności podczas tworzenia. Tego typu zajęcia dają dzieciom wiele radości, gdyż jest to świetna zabawa, a co najważniejsze zachęca do twórczego  myślenia. Dzieci stymulowały swoje zmysły i rozwijały umiejętności poznawcze. Efekty widoczne są na zdjęciach.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            11.11.2022

            Grupa PSZCZÓŁKI

            4 listopada przedszkolaki z grupy Pszczółki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – święto, które przypada  5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney ’a.

            Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

            W tym dniu tematem przewodnim zajęć były ZAKODOWANE BAJKI – Znajdź drogę do …..

          • LEKCJA W MULTIKINIE

            11.11.2022

            ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Grupa PSZCZÓŁKI i BIEDRONKI

            20 października przedszkolaki z grupy Pszczółki i Biedronki uczestniczyły w lekcji multimedialnej „WIĘC CHODŹ, NARYSUJ MÓJ ŚWIAT – jak powstają filmy animowane, która odbyła się w Multikinie.

            Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powstawały kiedyś, a jak dzisiaj tworzy się filmy animowane; zobaczyły, jak ożywić postać z bajki; odkryły na czym polega praca animatora.

            Po lekcji dzieci obejrzały piękny film animowany pt. Urwis.

          • WARSZTATY III - "TEATRALNE INSPIRACJE"- WYSTĘP

            06.11.2022

            "Bakcylek" i FRES - uwieńczeniem cyklu warsztatów oraz dotychczasowych zabaw parateatralnych -  był występ dzieci przed Rodzicami.

            "Sówki" z powodzeniem zaprezentowały "Balladę o uprzejmym rycerzu", wierszowany tekst o  wymownej treści i wydźwięku prospołecznym. Uroku dodawały piękne stroje i scenografia z warsztatów. W końcowej fazie przedstawienia, rodzice dołączyli do wspólnego tańca z dziećmi. Zabawy teatralne angażują dziecko całościowo: mowę, jego emocje, intelekt, ciało i wyobraźnię. Zalążki tego procesu można było zaobserwować na tych warsztatach. Brawo!!

          • WARSZTATY I - "TEATRALNE INSPIRACJE" Z  RODZICAMI, DZIEĆMI I  ABSOLWENTAMI PRZEDSZKOLA

            06.11.2022

            ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Grupa "sówki" - w ramach autorskiego projektu "Mini teatr - Bakcylek" oraz współpracy z Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej, odbyły się pierwsze  w tym cyklu warsztaty z udziałem rodziców, dzieci i absolwentów naszego przedszkola.                                                                                                                      Pod hasłem "teatralne inspiracje" uczestnicy wykonywali scenografie do bajek. Bazę stanowiły rożne struktury kartonów i innych odpadów do wykorzystania w zabawach twórczych. Warsztatowe formy aktywności wzmacniają więzi w grupie i szerszym środowisku, rozwijają u dzieci wiele umiejętności np. współdziałanie i myślenie techniczne. Wystawa - efekty potęgują chęć dzieci do udziału w zabawach teatralnych. Więcej zdj. w albumie fotograficznym.

          • JESIENNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

            04.11.2022

            Grupy: JEŻYKI, WIEWIÓRKI

            Dzieci z grup Jeżyki, Wiewiórki korzystały w pełni z darów jesieni przygotowując ścieżkę sensoryczną z: kasztanów, liści orzechów włoskich oraz kamyczków i piasku. Przedszkolaki ustawiały się kolejno jedno za drugim i chodziły bosymi stopami po jesiennej ścieżce. Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci: usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe i stymuluje receptory, a przede wszystkim jest okazją do poznawania świata przez wspaniałą zabawę.

          • FESTIWAL BAJKI

            03.11.2022

            Grupa WIEWIÓRKI 

            18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 2 odbyło się spotkanie z panią Aliną Przydatek, autorką książek „Wielka Księga Kici Nici”, „Kiciotopia” oraz „Pszczele wesele”. Pisarka wraz ze swoimi gałgankowymi bohaterkami Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą zabrała dzieci w niezwykłą przygodę. Głównym motywem spotkania było „Pszczele wesele”, edukacja ekologiczna połączona z zabawą.

          • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ W BIBLIOTECE

            31.10.2022

            13 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Nr 2 odbyło się kolejne spotkanie z panią Wioletą Piróg, autorką książek dla dzieci. Pisarka przeczytała drugą część o smoku Płomyczku pt. „Płomyczek uczy się ziać ogniem”.

            Pani Wioleta i tym razem bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi. Była niezwykle radosna i serdeczna. Pisarka  opowiadała o  swoich książkach i  ich bohaterach. A szczególnie o książce pt.: „Płomyczek uczy się ziać ogniem” to kontynuacja bajki "Wyjątkowy smok Płomyczek". To opowieść o smoku, który urodził się bez skrzydeł i nie potrafi latać jak wszystkie smoki, znów uczy nas, że niepełnosprawność można przezwyciężać. Tym razem nie tylko dzięki ogromnej miłości i wsparciu rodziny, ale również poprzez ambicję oraz wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Dzieci nie tylko słuchały z uwagą, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie zadawały ciekawe pytania. Przedszkolaki dowiedziały się, że warto rozwijać swoje pasje bez względu na trudności, które stoją nieraz na naszej drodze.

            Grupa WIEWIÓRKI

          • ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

            23.10.2022

            Grupa PSZCZÓŁKI

            10 października w grupie Pszczółki obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA, które  wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

            W tym dniu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew: dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, poznały gatunki drzew występujących na naszym terenie oraz dopasowywały do nich liście i owoce – zabawy z wykorzystaniem kodowania.

            Na zakończenie zajęć dzieci stworzyły piękne jesienne drzewo korzystając z darów jesieni.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

            23.10.2022

            Grupa PSZCZÓŁKI

            28 września w grupie Pszczółki obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA.

            Podczas zajęć dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku wszystkimi zmysłami: określały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto poznały cykl życia jabłoni na podstawie historyjki pt. Od pestki do jabłka.

            Najważniejszym punktem dnia było samodzielne przygotowanie pysznego, a przede wszystkim zdrowego soku.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

            23.10.2022

            Grupa PSZCZÓŁKI

            26 września - w grupie Pszczółki oraz na zajęciach z języka angielskiego - obchodziliśmy  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH. Oficjalnie święto, które  zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich.

            Podczas zajęć dzieci rozpoznawały flagi wybranych państw europejskich, poznały powitania w 15 językach oraz ćwiczyły liczenie do 10 w 4 językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim i japońskim. Na zakończenie odbył się quiz – dzieci dopasowywały powitania, nazwy państw i flagi.

            W ramach obchodów DNIA JĘZYKÓW OBCYCH w grupie Pszczółki odbyły się  również wspaniałe zajęcia edukacyjne ZABAWY Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM – poprowadzone przez Panią Danusię W.- wychowawcę w grupie Jeżyki.

          • SPOTKANIE Z PISARKĄ WIOLETĄ PIRÓG :)

            30.09.2022

            15 września 2022 r. dzieci z oddziału wiewiórki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 2 na spotkanie z tyską pisarką p. Wioletą Piróg.

            Wioleta Piróg to autorka książek dla dzieci „Wyjątkowy smok Płomyczek" , „Płomyczek uczy się ziać ogniem" i "Płomyczek i Stokrotka". Zajmuje się twórczością literacką tworząc dla dzieci. Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się jak powstają książkowe historie. Autorka przeczytała pierwszą część o smoku Płomyczku. Dziękujemy za ten piękny czas spędzony z książką. To spotkanie będzie ciepłym wspomnieniem, do którego z radością będziemy wracać.

          • Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023

            23.08.2022

            Drodzy Rodzice !!!

            SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/2023!

            Zapraszamy dzieci zapisane do naszego przedszkola od 01.09.2020. Przedszkole czynne od godz. 06.00 do 17.00!

            Warunki przyjęcia dziecka do przedszkola- ZGODNE Z OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI ZEWNĘTRZNYMI LUB WEWNĘTRZNYMI PLACÓWKI

            1. Obuwie zmienne w opisanym worku

            Ponadto prosimy o przyniesienie kompletu rzeczy do przebrania ( majtki, koszulka, spodenki, skarpetki itp.), które należy umieścić w szafce dziecka w szatni. Zdarzenia związane ze spożywaniem posiłków, myciem się, wykonywaniem czynności fizjologicznych itp. mogą spowodować konieczność zmiany odzieży.

            Dzieci najmłodsze- leżakujące powinne posiadać także:

            - piżamkę

            - pościel (duża poszewka, duży koc oraz jasiek)

            Prosimy o podpisanie lub oznakowanie rzeczy dziecka, pozostawianychw przedszkolu.

            KARTY CZYTNIKOWE

            Dzieci kontynuujące są w posiadaniu kart czytnikowych, czyli kart rejestracji pobytu dziecka w przedszkolu, dlatego już pierwszego dnia prosimy "odbić" kartę. Dzieci nowo przyjęte otrzymają te karty zaraz pierwszego dnia, a rodzice zostaną poinstruowani o ich używaniu.

            GRUPY PRZEDSZKOLNE

            Ze względu na ochronę danych osobowych listy dzieci z podziałem na grupy będą wywieszone w przedszkolu na tablicy ogłoszeń w ostatnim tygodniu sierpnia.Państwa uwagi, dotyczące przynależności dzieci do grup, będą przyjmowane tylkow powyższym terminie. Zmiany w grupach po rozpoczęciu roku szkolnego mogą wpływać niekorzystnie na dzieci, które szybko przyzwyczajają się do nowych kolegów i nauczycieli,a dodatkowo powodują problemy w organizacji pracy placówki.  

             

                 UWAGA RODZICE DZIECI 5, 6 LETNICH

            Informujemy, że Państwa dzieci objęte są Obowiązkowym Rocznym Przygotowaniem Przedszkolnym, co zobowiązuje do realizacji PODSTAWY PROGRAMOWEJ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO oraz minimum 50% obecności dziecka w przedszkolu w skali całego roku szkolnego. W naszym przedszkolu wyżej wymieniona podstawa realizowana jest w godzinach: 8:00 – 13:00. W związku z powyższym prosimy o przyprowadzanie dzieci do przedszkola na godzinę 8:00. Od godziny 8.00 do 9.15, czyli do śniadania,  prowadzone będą ciekawe zajęcia dodatkowe typu rytmika, tańce, gimnastyka itp., stąd punktualność jest warunkiem udziału w tych zajęciach- zwłaszcza, że podstawa programowa zwolniona jest z opłat.

          • Drodzy Rodzice!!!

            07.08.2022

            Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci nowo przyjęte do naszego przedszkola na zajęcia otwarte, które odbędą się w dniach 29-31.08 w godzinach 1000-1100 na terenie placówki.

            Dzieci będą miały okazję zobaczyć przedszkole, poznać się wzajemnie, a przede wszystkim świetnie pobawić i przełamać pierwsze lody.
            Zajęcia prowadzone będą przez panie z grupy Zajączków oraz Jeżyków (grupy trzylatków).

            Prosimy o zabranie dużej dawki dobrego humoru!!!
            Do zobaczenia 😊 

          • "SÓWKI" - RELACJE Z ARTYSTYCZNYCH WYDARZEŃ W ŚRODOWISKU LOKALNYM (IV-VI)

            15.07.2022

             

            Dom Seniora "Zielony Zakątek" (ProAltum) w Mysłowicach - od lat współpracujemy z różnymi grupami Seniorów (Projekt - "Łączymy pokolenia"). W bajkowym klimacie, dzieci zaprezentowały wiązankę tańców dworskich oraz grę na instrumentach do muzyki klasycznej. Był też czas na rozmowy i wzajemne wdzięczności oraz upominki i poczęstunek.                                                                                                                                                                                            Festyn przedszkolny -  dzieci wraz z młodzieżą i rodzicami zatańczyły "belgijkę".                                                                                    

            Gala w MCK Wilkowyje - czworo laureatów konkursu "Mama, Matusia, Mateńka" odbierało nagrody, a w części artystycznej, te same dzieci wystąpiły na scenie śpiewając piosenki dla mamy.                                                                                    

            "Mini teatr - Bakcylek"  -  w ramach naszego projektu odbyło się rodzinne spotkanie powiązane z pożegnaniem przedszkola. Niespodzianki, kreatywność i spontaniczność dominowały tego dnia. Dzieci odgrywały swoje role z bajki "Kopciuszek", a  ku ich wielkiemu  zaskoczeniu, do przedstawienia włączyli się Rodzice. Tańce dworskie tym razem, były głównym atutem sceny "Bal na zamku".  Wszyscy  doświadczyli wiele pięknych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.       

            "Piknik ukraińsko-polski"  w SP nr 3 - kolejne wydarzenie we współpracy z FRES. Z tej okazji na otwarcie pikniku, "sówki" prezentowały tańce w strojach regionalnych: "krakowiaka" -polski taniec narodowy, "polkę" - taniec ludowy oraz "belgijkę". W aktywności plastycznej wyrażały wsparcie dla dzieci z Ukrainy i w efekcie z przejęciem wręczały wielu uczestnikom serca w barwach flag obu krajów. Owocne było też spotkanie z artystą malarzem podczas oglądania wystawy jego prac.

             

          • DYPLOM DLA GRUPY "PSZCZÓŁKI"

            21.06.2022

            ​​​​Program UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ - KODOWANIE NA DYWANIE

            Dyplom dla Dzieci z grupy „PSZCZÓŁKI” za udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ. Gratulacje!

            W grupie „PSZCZÓŁKI” systematycznie prowadzone są zajęcia z kodowania na dywanie, czyli programowanie offline, z wykorzystaniem maty do kodowania.

            Zabawy z kodowaniem wywołują w dziecku poczucie sprawczości oraz skuteczności poprzez rozwiązywanie określonego problemu/zadania i stanowią świetny trening dla myślenia przyczynowo-skutkowego. Dzięki kodowaniu rozwijamy umiejętności analityczne, matematyczne, strategiczne, skupienia, dokładności, planowania, organizacji pracy, a także kreatywność, wytrwałość i pewność siebie. Poszerzamy również kompetencje i umiejętności społeczne dziecka w obszarach m.in. komunikacji i współpracy.

    • Kontakty

  • Galeria zdjęć

      brak danych